Ta sekcja omawia metody określania odbiorcy faksów internetowych.
Podczas korzystania z funkcji faksu internetowego, zamiast numeru faksu należy wpisać adres e-mail (odbiorcę faksu internetowego).
W przypadku nadawania faksu internetowego konieczne jest określenie nadawcy.
Nadawca musi zostać uprzednio zarejestrowany w książce adresowej. Należy zarejestrować adres e-mail nadawcy i określić ustawienie "Użyj nazwy jako" opcji "[Nadawca]" za pomocą opcji "Zarządzanie książką adresową", dostępną w menu "Ustaw. systemu". Szczegółowe informacje na temat tych ustawień, patrz Podręcznik ustawień ogólnych.
Nadawanie faksów internetowych jest przeprowadzane jedynie w trybie nadawania z pamięci, w którym rozpoczyna się ono automatycznie po zapisaniu dokumentów w pamięci. W przypadku zmiany typu nadawania na faks internetowy, gdy urządzenie znajduje się w trybie nadawania natychmiastowego, tryb nadawania zostanie automatycznie zmieniony na nadawanie z pamięci.
Naciśnij przycisk [Faks internet.], aby przełączyć typ transmisji na faks internetowy.
Określ nadawcę.
Szczegółowe informacje, patrz "Ustawienia nadawcy".
Naciśnij przycisk [Ręczny wpis].
Wprowadź odbiorcę faksu internetowego, a następnie naciśnij przycisk [OK].
W przypadku wprowadzenia niepoprawnego znaku naciśnij przycisk [], [], [Cofnięcie] lub [Usuń wsz.]. Następnie ponownie wprowadź poprawne znaki.
Aby zmienić adres e-mail po naciśnięciu przycisku [OK], naciśnij przycisk [Edytuj odb.], wprowadź ponownie adres e-mail, a następnie naciśnij przycisk [OK].
Aby dodać odbiorcę, naciśnij przycisk [Dodaj].
Określ kolejnego odbiorcę.
Aby dodać kolejnego odbiorcę, powtórz punkty 5 i 6.
Naciśnij kartę typu nadawania, aby wybrać typ nadawania – faks/IP-Fax, faks internetowy, e-mail lub folder.
Naciśnij przycisk [Start].
Urządzenie rozpocznie skanowanie oryginałów i zapisze je w pamięci. Po zakończeniu skanowania zostanie podświetlony wskaźnik połączenia i rozpocznie się nadawanie.
W zależności od ustawień bezpieczeństwa na ekranie może nie zostać wyświetlona opcja [Ręczny wpis], co oznacza brak możliwości ręcznego wprowadzenia adresu e-mail.
Aby wybrać odbiorcę z książki adresowej, patrz "Określanie odbiorcy przy użyciu książki adresowej".
Szczegółowe informacje na temat wprowadzania tekstu, patrz Informacje o urządzeniu.
Szczegółowe informacje na temat anulowania nadawania, patrz "Anulowanie nadawania".
Menu Funkcje faksu zawiera parametr użytkownika (przełącznik 17, bit 2), co umożliwia skonfigurowanie urządzenia tak, aby wymagało naciśnięcia przez użytkownika przycisku [Dodaj] przy każdym określeniu odbiorcy za pomocą przycisku odbiorcy. Zapobiega to przypadkowemu przesłaniu dokumentów do niewłaściwych odbiorców. Patrz Podręcznik ustawień ogólnych.
W przypadku naciśnięcia przycisku [Zarej.odb.] można zarejestrować odbiorcę na liście odbiorców. Szczegółowe informacje na temat programowania odbiorców, patrz "Rejestrowanie wprowadzonych odbiorców w książce adresowej".
Informacje na temat maksymalnej liczby cyfr, które można przypisać odbiorcy, patrz "Wartości maksymalne".
W przypadku określenia nadawcy, wynik nadawania i podobne dane są wysłane na jego adres e-mail.
W przypadku ustawienia wartości "Włączone" opcji "Autom. określanie nazwy nadawcy" menu "Ustaw. systemu", nadawca jest określany automatycznie i możliwe jest pominięcie procedury określania nadawcy. W przypadku wybrania ustawienia "Włączone", w polu "Od" jest podawany adres e-mail administratora lub urządzenia. Szczegółowe informacje na temat automatycznego określania nazwy nadawcy, patrz Podręcznik ustawień ogólnych.
Jeżeli w menu "Ustaw. systemu" dla opcji "Autom. określanie nazwy nadawcy" ustawiono wartość "Wyłączone", a dla wybranego nadawcy nie określono adresu e-mail, nie można wysłać faksu internetowego.